BRIGHTER DEATH NOW + RAISON D´ETRE + VYŠEHRAD

Hradby Samoty & Deep Dive presents ->
BRIGHTER DEATH NOW (swe)
RAISON D´ETRE (swe)
VYŠEHRAD (cz)
⇀⇀⇀⇀⇀⇀⇀⇀⇀⇀⇀⇀⇀⇀
6.12.2022
Fuga, Bratislava

⇛ BRIGHTER DEATH NOW
je projekt Rogera Karmanika - fotra labelu COLD MEAT INDUSTRY, ktorý v 90-tych rokoch formoval veľké množstvo temnej industriálnej, či ambientnej hudby a vydával napríklad In Slaughter Natives, Arcana, Mortiis, Aghast, MZ.412, Ordo Rosarius Equilibrio, Deutch Nepal, Coph Nia a ďalšie kulty. Karmanik predovšetkým ale stojí za projektom BDN a položil základy subžánru death industrialu ako odnože power electronics a je aktívny od konca 80-tych rokov. Nedávny comeback BDN s novou tvorbou prezentuje projekt vo výbornej forme. Jeho živé vystúpenia sú už legendárne a sú prehliadkou skazenosti, dekadencie a vztýčeným prostredníkom celému ľudstvu. Sme veľmi radi, že túto show si budete môcť vychutnať práve vo Fuge, kde si tú energiu užijete!
https://brighterdeathnow.bandcamp.com/
https://www.discogs.com/artist/24658-Brighter-Death-Now
https://en.wikipedia.org/wiki/Brighter_Death_Now
⇛ RAISON D´ETRE
je projekt Petra Anderssona, ktorý je aktívny od roku 1991 a takmer bez prestávky vydáva na rôznych labeloch (ale predovšetkým u Cold Meat Industry, Old Europa Cafe, či Cyclic Law). Jeho tvorba je od počiatku až do dnes považovaná za súčasnú špičku žánrov ako dark ambient, či industrial ambient. V počiatkoch silný vplyv gregoriánskych chorálov vystriedali práce s kovovým šrotom a priblížil sa zvukom k industrial ambientu. Anderson má aj mnoho iných projektov ako Atomine Elektrine, Bocksholm, Necrophorus, Stratvm Terror, Panzar a ďalšie. Andersenova práca si nachádza obdiv u fanúšikov od undergroundu po akademikov. Peter Andersson získal za svoje hudobné úspechy uznanie od štátneho orgánu The Swedish Arts Grants Committee. Návrat na pódiá po takmer 10tich rokoch.
https://raison-detre.info/
https://raisondetre.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/raisondetreofficial
⇛ VYŠEHRAD
jednočlenný hudobno-vizuálny, experimentálny projekt vo svojej tvorbe prepojuje niekoľko žánrov. V dielni lokalizovanej v najstaršom Pražskom osídlení tak vzniká dark ambient, dungeon synth, lofi black metal, martial industrial a mnoho ďalších žánrov. Témy, ktorým sa Vyšehrad venuje, odkazujú k prehistórii ľudstva, k pôvodným národom, ku kontroverzným stránkam ľudského života a duše, k rôzne vnímaným historickým udalostiam. Piesne Vyšehradu popisujú snové putovania a výpravy do neznámych končín krajiny, aj našich myslí. Hudba projektu, ktorá často vzniká priamo na mieste, je vždy nejakým spôsobom myšlienkovo zviazaná s daným miestom, históriou či emóciami, ktoré vyžaruje.
https://vysehrad.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/vysehradofficial

⇀⇀⇀⇀⇀⇀⇀⇀⇀⇀⇀⇀⇀⇀
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Poster

Photos