Tlačová správa - Hradby samoty - Bratislava intermezzo

8 May 2022

Festival Hradby Samoty – Bratislava intermezzo
12.-13.-14.5.2022

Festival experimentálneho audio-vizuálneho umenia pod názvom „Hradby Samoty ~ Bratislava Intermezzo“ je výberom toho najlepšieho, čo mohli diváci vidieť počas histórie kočovného festivalu „Hradby Samoty“. Klubový festival sa bude po presunutí konať 12. až 14. mája 2022. Podujatie prinesie do Bratislavy tri dni plné hudobných protagonistov z krajín ako Švédsko, Nórsko, Belgicko, Francúzsko, Japonsko, Nemecko, Poľsko, Česko a samozrejme mnoho z domácej scény.

Hradby Samoty: Bratislava Intermezzo sa uskutoční v klube Fuga a v A4 – priestore súčasnej kultúry. Ponúkne viac ako 25 hudobno-vizuálnych predstavení v žánroch ako dark ambient, drone, industrial, noise, hardcore techno, batcave, rhythmic noise a ďalších.

Festival začne vo štvrtok 12.5. v priestoroch klubu Fuga pod kurátelou Urbsounds - jedného z najdlhšie pôsobiacich vydavateľstiev na Slovensku, zameraného na experimentálnu elektronickú hudbu. V tento večer návštevníci môžu vidieť a počuť projekty ako experimentálnu elektroniku od Dead Janitor, hlukový projekt Drén, minimal techno od Makkatu, ale aj českého hudobníka menom Bolehlav, ktorý vydal svoj digital-hardcore debut u francúzskeho labelu Audiotrauma. Okrem týchto projektov sa predstaví aj legendárne duo Ružoví Kovboji, ktoré spája extrémnu elektroniku a hlavne humor.

V piatok a v sobotu 13.-14.5. medzi 18 hod. a polnocou sa v priestoroch A4 predstaví medzinárodná zostava hudobníkov a mnoho zásadných projektov. Vystúpi švédsky In Slaughter Natives - projekt aktívny od roku 1987 vydaný kultovým Cold Meat Industry, ktorý ovplyvnil mnoho hudobníkov s jeho poňatím industriálnej hudby. Japonská noise-vizuálna aktivistka Kumo No Kanata alias Jiku777 odohrá extrémny hlukový set s jej autorskou projekciou. Po 12 rokoch príde na slovensko aj český skladateľ Vladimír Hirsch s jeho industrialno-neoklasickým projektom Skrol. V A4ke si zahrá aj belgický Empusae s mixom organického ambientu a rituálnej elektroniky kombinujúci zvuky z vesmíru, miest ale aj pralesov, či francúzsky projekt Flintt Glass, ktorý je jedným z najinovatívnejších hudobníkov v elektronických štýlov ako IDM, industriálny rytmický noise, či organický dark ambient. Niekde na hranici drone/jazz/ambientu sa nachádza aj poľský hudobník Artur Ruminski s gitarou a plným kufrom efektov. Jeho poľskí kolegovia z projektu Bon odprezentujú ich poňatie rituálnej hudby, kde sa mieša východ so západom a sever s juhom s použitím hrdelných spevov a doprovodom inštrumentami ako tibetské spievajúce misy, gongy, píšťaly, rôzne perkusie, bubny, flauty, saxofón alebo sitár z Perzie. Zástupcovia dark ambientu budú nórsky projekt Svartsinn a slovenský Phragments.

Piatková a sobotná párty sa v klube Fuga začne po 21hod. a bude pokračovať až do rána. V piatok pod kuratelou kolektívov Batcave, Sunless a Nightcall sa predstavia Saint Mark, Broken Character, Hellhound, Stained, Wormwood a Computerboy. Batcave party majú v hlavnom meste tradíciu už od roku 1996. Netopiere sa znova prebúdzajú, takže v piatok vo Fuge očakávajte večer plný gotiky, post-punku, ebm, minimal synthu, darkwave ale aj techna.
Sobotná noc vo Fuge bude v hlavných úlohách od zástupcov kolektívu Lazy Bastards soundsystem a to menovite Bartek, Maraki, Minkz, Drakh, Shutcoo a ako hosť vystúpi aj Predskokan Otrok - nový tanečno experimentálny IDM/techno projekt od známeho hudobníka Mira Tótha. V sobotu sa vo Fuge dočkáme zvukov hardcore techna, idm, breakcore, a raveu.

Festivalový program je skutočne veľmi bohatý a sme radi, že sa bude môcť udiať v plnej sile už počas víkendu 12.-13.-14.5. v Bratislave.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislava.

Odkazy:
Facebook event
Festivalová permanentka
Jednodňové vstupenky budú k dispozícii na mieste.

Účinkujúci:
ARTUR RUMINSKI (pl), BARTEK (sk), BOLEHLAV (cz), BÖN (pl), BROKEN CHARACTER(sk), COMPUTERBOY (sk), DEAD JANITOR (sk), DRAKH (sk), DRÉN (sk), EMPUSAE (bel), FLINT GLASS (fr), HELLHOUND (sk), IN SLAUGHTER NATIVES (swe), JIKU777 (jap), MAKKATU (sk), MARAKI (sk), MINKZ (sk), PHRAGMENTS (sk), PREDSKOKAN OTROK (sk). RUŽOVÍ KOVBOJ (sk), SAINT MARK (sk), SHUTCOO (sk), SKROL (cz) STAINED (sk), SVARTSINN (nor), WORMWOOD (sk)