Ivana Laila Drobná

Slovakia

Kocky Kosti Chrobáky
"Na Hradbách Samoty sa mi vždy veľmi páčila atmosféra. Vždy bolo pre mňa skvelou výzvou vytvotiť niečo “temnejšie“, ako moja obvyklá tvorba. Za podpory Hradieb boli vytvorené i tieto kocky, svietidlá. Pozostávajú s laserovaných 3D scenérií vylaserovaných do sklenených kociek.

“Hadia kosť” vznikla ako jedna z prvých vecí pre HS. Malo ísť o 3D vytlačenú časť chrbtice hada, ako súčasti inštalácie. Tá nakoniec nevznikla, ale ten tvar už roky používam ako podšalkú pod pohár na stole a je proste zaujímavá. Taká reálna - nereálna, mystická a zároveň nie.

Chrobák pochádza z aniácie, ktorú som vyztovrila roky dozadu a rada ho v rôznych modifikácia používam aj v ďalších projektoch.

Hodiny laserovania do skla, bod za bodom vyplálil laser tvary, ktoré sebou prechádzajú, či sa v sebe skrývajú."
Laila

/
Laila (Ivana Drobná) was born in Piešťany. She has temporarily left the world of marketing to work on her own projects. She creates primarily 3D animations with overlap into the material world, and she competes with them at international demo parties. She won in the last two years in the category animation/wild at Function (an international competition held in Budapest). She also works with light (mostly UV) and connects it to natural elements. You can also remember her as the creator of Coloring Books for adults or the photo project What’s in a hacker's backpack.

She lives “two lives”

Covideo mix 2020 by Maraki

Almost Rorschach