Tábor Radosti (cz), Contemplatron (pl), Magadan (cz), UGFC (cz) - A4

Hradby Samoty presents:
evening of dark ambient / industrial / ritual / power electronics / orchestral / experimental audiovisual art
1.10.2021
A4 - priestor súčasnej kultúry

TÁBOR RADOSTI (cz)
ritual dark ambient / orchestral / industrial
https://bit.ly/TRadosti
Jihlavské dark ambientné duo obohacuje európsku industriálnu scénu už viac ako druhú dekádu. Ich vizuálne strhujúce živé vystúpenia predstavujú sónickú zvukovú bránu tvorenú dronmi, pulzujúcimi samplami, vokálmi a ornamentálnymi zvukovými krajinami. Na svojom konte majú päť vynikajúcich radových albumov (Tábor Radosti, Hávamál, Lamat, Agartta, Egregor) a svoje postavenie potvrdili reedíciou prvého albumu Joycamp vydanom v roku 2015 na renomovanom viedenskom labeli Klanggalerie, v spoločnosti takých veličín ako Sonar, Rapoon, The Residents.

CONTEMPLATRON (pl)
traditional ritual tibetian music / dark ambient
https://contemplatron.bandcamp.com
kombinuje elektronické zvukové štruktúry s akustickými zvukmi (gongy, zvony, perkusie, či píšťaly z ľudských kostí). Contemplatron je neoddeliteľne spojený s rituálmi budhizmu, prenáša inšpirácie z Tibetskej knihy mŕtvych do hudobného jazyka. „Tibetská rituálna hudba sa nezaoberá emóciami dočasnej individuality, ale vždy prítomnými nadčasovými vlastnosťami univerzálneho života, v ktorom neexistujú naše osobné radosti a strasti, takže sa cítime v spojení so samotnými zdrojmi reality v najhlbšom jadre nášho bytia.“ Lama Anagarika Govinda, The Way of the White Clouds
*pre fanúšikov Phurpa*

MAGADAN (cz)
power electronics / post-industrial / audio assualt
https://soundcloud.com/magadan-4
Názov ako synonymum k utrpeniu a smrti v jednom z najväčších a najhorších lágrov za Sovietskeho zväzu. Power electronics s (konečne i) ženskou predstaviteľkou. Riadna performance! O kvalite tohto pražského projektu sa mohli presvedčiť i návštevníci festivalov ako napr. Tower Transmissions (de), Wroclaw Industrial Festival (pl) alebo WGT (de).

UNCLE GRASHA'S FLYING CIRCUS (cz)
post industrial / martial / dark ambient
https://unclegrashasflyingcircus.bandcamp.com
Za projektom UGFC stojí experimentálny umelec Willhelm Grasslich, ktorý ho pôvodne založil ako ďalší rozmer svojich textov a surrealistických vízií. Hudobne projekt stojí predovšetkým na atmosférickom dark ambiente s prvkami thereminovej elektroniky a martial industrialu. Jeho vystúpenia i video podkresy sú s tematikou propagandy, rôznych vojnových motívov, ideológií, náboženstiev a podobných masovo obľúbených podnetov. Nový album OST vyšiel u Urbsounds Label.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Podujatie bolo organizované v spolupráci s A4-priestor pre súčasnú kultúru

Poster

Photos