ONDREY ZINTAER

Slovakia

Zintaer je experimentálny hudobník a bývalý hudobný publicista. Jeho cesta k hudbe viedla skrz hudobný zin ZINTAER. Posledné číslo vyšlo v roku 2018. Zameriava se na okrajovú hudbu a literatúru, neoddelitelnou súčasťou zinu bola vždy aj kapitola venovaná básnickej tvorbe, ktorú vydával pod pseudonymom Ema Tryzna.
Experimentátor pohybujúci sa na hranici hluku, dronu a improvizovanej hudby prepájajúcej neživé elektronické ruchy a zvukové kulisy s hrou na dychové nástroje. Svoje vystúpenia spestruje tiež prednesom vlastnej poézie.
„Po ponáraní sa do hĺbin experimentálnej hudby, pri písaní, to raz nevydržal, šiel si kúpiť distortion pedál a zapojil doň dcérine klávesy. Po vyčerpaní istého vnútorného informačného pretlaku vymenil písanie o hudbe za vlastnú hudobnú tvorbu. Poézie sa ale nevzdal. Naďalej sa ju snaží písať a recitovať na svojich vystúpeniach.“ (Ondrey Zintaer)

spolupracoval a kolaboroval s Ryosuke Kiyasu, Krajné Čierno, Paolo Tognola, Filippo Bøtøx Cocozza, Pete Swinton, Uncle Grasha’s Flying Circus, noitt, nbdy a ďalšími...

Ondrey Zintaer live in Trnava Slovakia March 12 2023