KRAGROWARGKOMN & Jori Josiphson

Slovakia

Jori Josiphson
Projekt Jori Josiphson je možné začleniť k experimentálnej a súčasnej vážnej hudbe. Skladateľ Juraj Polgáry vo svojej tvorbe kombinuje akustické nástroje (ako napr. klavír, sláčikové nástroje, vibrafón, tibetské misy či európske a indické harmonium) s elektronikou. Svoju tvorbu prezentoval na viacerých koncertoch a festivaloch v rámci Slovenska a Českej republiky. Okrem projektu Jori Josiphson vystupuje Juraj Polgáry pod pseudonymom Jori [z mora], untitled sea, alebo Korniqwa. Spolupracoval na projekte Ticho a chaos (2012), na sérii koncertov (malá) nočná hudba (2015), ale aj v projektoch Sea of the trees (s Dominikom Novákom z projektu The Blackwood Incident) či Line sea (s Michalom Vaľkom z projektu Line gate).

*Kragrowargkomn
Experimentálny funeral doom s prímesou toxického industriálneho bahna, plíživého ambientu, hlukov a čiernych kovov. 6 strunová basová gitara, sequencer, synthesizer, spleť káblov, arzenál pedálov, bední a zosilovačov nebude tentokrát to jediné, na čo pripraviť bubienky.
Tam, kde chýba harmónia a melódia, je dostatok priestoru pre plíživé doomové dunenie, industriálny ruch a blackmetalovú disonanciu premieňajúcu hudbu na drsnú hlukovú masu.