2 % pre Hradby

Podporte festival Hradby Samoty a darujte 2 % pre o.z. ArcArt

Dlho sme sa bránili tejto inštitucionalizácii, no po dlhých rokoch fungovania štýlom 100 % DIY sme sa rozhodli napokon založiť občianske združenie ArcArt.
Naďalej by sme radi rozvíjali tento projekt spojený s kultúrou, umením a pamiatkami — ešte lepšie ako doposiaľ.

Doteraz sme stihli vo voľnom čase zorganizovať 9 ročníkov festivalu, snažíme sa neustále posúvať hranice, priblížiť vám nové miesta a pamiatky v rámci CZ/SK a stále rozširovať projekt o ďalšie žánre umenia, pozývať zaujímavé projekty a prepájať ľudí — či už v ich kreatívnej činnosti alebo osobných životoch. Prípadne aj — aj :)

Z toho, čo zostalo hmatateľné aj po festivale, sme napríklad v spolupráci s projektom Čierne Diery vytvorili stálu výstavu industriálnych pamiatok gemerského regiónu, ktorú si doteraz môžete pozrieť v priestoroch Jelšavského kaštieľa.

Tento rok sme sa zase nomádsky presunuli do nových priestorov, nového objektu, ktorý dlhé roky chátral a… je krásne atmosférický. Aktuálne sa prebúdza k novému životu — kaštieľ v Moravanoch nad Váhom pri Piešťanoch.

Dokážete nám pomôcť aj vy — môžete nám napr. darovať 2%. Každý príspevok pomôže.

A teraz tutok nejaké praktické infos:
ak si zamestnanec ->
– stiahni si tento formulár, vyplň ho a spolu s potvrdením o zaplatení dane, ktoré dostaneš od zamestnávateľa / účtovní-čky/ka, ho pošli alebo doruč na svoj Daňový úrad. Najneskorší termín odoslania je 30. apríla 2019.
– 2 % zo zaplatenej dane (táto suma však musí byť minimálne 3 €).
– 3 % zo zaplatenej dane, ak ste počas roku 2018 odpracovali dobrovoľnícky aspoň 40 hodín v jednej alebo viacerých neziskových organizáciách spolu – požiadajte svoju organizáciu o vystavenie Potvrdenia o výkone dobrovoľníckej činnosti.

Živnostníci alebo Fyzické osoby, ktoré si robia d. priznanie sami ->
– V trinástom oddieli daňového priznania treba do riadku 116 napísať vypočítané 2% z minuloročnej dane.
Do riadku 117 je potrebné uviesť naše iniciály:
Názov: ArcArt
Adresa: Považanova 4, 841 02 Bratislava
IČO: 50821865
Právna forma: Občianske združenie